GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kryddburkar 10381103
*
nr 1038 1103
Anita Nylund
(f. 1931), Sverige
Kryddburkar, 5 st, Anita Nylund (f. 1931), JIE, höjd: 8 cm
Anita Nylund, svensk målare, keramiker och designer, född 1931.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 19:20:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 21:29:42
1
600 kr
12/5 06:46:14
2
700 kr
12/5 21:24:29
3
Vinnande bud
13/5 15:08:07
4
900 kr
13/5 15:08:07
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Anita Nylund
Anita Nylund, svensk målare, keramiker och designer, född 1931.
Läs mer om Anita Nylund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anita nylund jie keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svensk keramiker svensk konst svensk konstnär svenska keramiker svenska konstnärer sverige
-
5144 Kryddburkar
8 st, Import. Höjd: 11-19 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26
*
Anita Nylund
Anita Nylund, svensk målare, keramiker och designer, född 1931.
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Anita Nylund
nr 1038 1103
Anita Nylund
(f. 1931), Sverige
Kryddburkar, 5 st, Anita Nylund (f. 1931), JIE, höjd: 8 cm
Anita Nylund, svensk målare, keramiker och designer, född 1931.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 21:29:42 | 1 | 600 kr |
12/5 06:46:14 | 2 | 700 kr |
12/5 21:24:29 | 3 | Vinnande bud |
13/5 15:08:07 | 4 | 900 kr |
13/5 15:08:07 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Anita Nylund
Anita Nylund, svensk mÃ¥lare, keramiker och designer, född 1931.Läs mer om Anita Nylund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anita nylund jie keramik krydburksset kryddburkar svensk keramik svensk keramiker svensk konst svensk konstnär svenska keramiker svenska konstnärer sverige
-
5144 Kryddburkar
8 st, Import. Höjd: 11-19 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:26